سرقت میلیاردی کارمند از شرکت
سرقت میلیاردی کارمند از شرکت

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کارمند شرکتی خبر داد که ۱۲۰ دستگاه تلفن همراه و لوازم جانبی به ارزش ۵۵ میلیارد ریال را از داخل شرکت سرقت کرده بود.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری در تشریح این خبر News اظهار کرد: یازدهم تیر ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت انباری شرکتی به شیوه تخریب قفل در کلانتری ۱۱۸ ستارخان تشکیل و با دستور دادیار دادسرای ناحیه ۵ تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: شاکی با حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی اظهار کرد، شرکتی در زمینه واردات تلفن همراه و قطعات موبایل دارم، روز یازدهم تیرماه پس از ورود به شرکت متوجه شدم درب انباری در طبقه دوم تخریب و ۱۲۰ دستگاه تلفن همراه گران قیمت و تعداد زیادی لوازم جانبی آن به ارزش ۵۵ میلیارد ریال مورد دستبرد سارق یا سارقان قرار گرفته است.

این مقام انتظامی بیان داشت: با وصول پرونده به پلیس آگاهی تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه به صحنه وقوع جرم رفته و در تحقیقات میدانی به دست آوردند که سرقت داخلی بوده و سارق با صحنه سازی قصد گمراه کردن پی جویی های قانونی را دارد.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی کارآگاهان به یکی از کارمندان شرکت به نام «یونس» ۴۵ ساله مظنون و با دستور قضائی وی در محل سکونتش دستگیر شد، افزود: با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت، سرقت را به تنهایی انجام دادم و تمامی اموال مسروقه را در انباری منزلم مخفی کرده‌ام.

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم و قبول سرقت از مال باخته پرونده به دادسرا ارسال و با دستور مقام قضایی «یونس» برای کشف زوایای پنهان پرونده با صدور قرار قانونی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر