صحت توییت‌های ترامپ زیر سوال رفت
صحت توییت‌های ترامپ زیر سوال رفت

توییتر دو پست دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در این پلتفرم را راستی آزمایی کرد و با افزودن برچسبی نشان داد حاوی اطلاعات نادرستی هستند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، توییتر بالاخره یکی از توییت‌های دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا را راستی آزمایی کرد. این شبکه اجتماعی با افزودن برچسبی به ۲ توییت ترامپ به کاربران هشدار داد، آنها راستی آزمایی شده‌اند و حاوی اطلاعاتی نادرست درباره شیوه رای‌دهی (mail-in voting) هستند.

mail-in voting یا رای‌گیری پستی در انتخابات شیوه‌ای است که برگه‌های رای به وسیله پست میان رای دهندگان توزیع یا جمع آوری می‌شود.

ترامپ در این توییت‌ها ادعا می‌کند استفاده از mail-in voting به گسترش کلاهبرداری در انتخابات منجر می‌شود و ایالت کالیفرنیا به همه ساکنان این ایالت اجازه می‌دهد با این شیوه رای دهند.

توییتر برچسب «دستیابی به واقعیت» درباره شیوه رای دهی mail-in voting را به این توییت افزوده است. با کلیک روی این برچسب مشخص می‌‍شود هیچ شواهدی برای پشتیبانی از این ادعا وجود ندارد و شیوه mail-in voting هم اکنون در چند ایالت به کار می‌رود. همچنین این شرکت لینک گزارش‌هایی از سی ان ان و واشنگتن پست و رسانه‌های دیگر را ضمیمه کرده که ادعای ترامپ را نقض می‌کنند. این نخستین باری است که توییتر، پیام‌های رییس‌جمهور آمریکا را راستی آزمایی می‌کند.

تاکنون فیس بوک و شرکت‌های فناوری بزرگ دیگر از این امر خودداری کرده‌اند.به گفته سخنگوی توییتر این پیام‌ها به دلیل «وجود احتمالی اطلاعات نادرست» برچسب خورده‌اند. پس از این امر، ترامپ نسبت به راستی آزمایی توییت هایش واکنش نشان داد و در خبری News ادعا کرد این شرکت آزادی بیان را سرکوب می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر