وام خرید مسکن به متخصصان ایرانی خارج از کشور
وام خرید مسکن به متخصصان ایرانی خارج از کشور

معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن به متخصصان ایرانی خارج از کشور خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا، سید علی حسینی، گفت: این معاونت همواره برنامه هایی را برای همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور از ۴سال گذشته آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه عمدتا این افراد از دانشگاههای برتر بوده اند، عنوان کرد: افرادی که از صد تا چهارصد دانشگاه برتر هستند، بر اساس رزومه انتخاب و از نظر داشتن شاخص های علمی و فناوری گلچین می شوند.

معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این متخصصان در قالب شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه در همین راستا تسهیلاتی را برای آنها در نظر داریم، بیان کرد: یکی از این تسهیلات، ارائه وام برای خرید یا ساخت مسکن است.

حسینی افزود: دانش‌آموختگان، متخصصان، کارآفرینان و اساتید ایرانی خارج از کشور که در حال حاضر ساکن ایران نیستند یا اینکه از تاریخ بازگشت آنها به کشور بیش از دو سال نگذشته باشد می توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

وی خاطر نشان کرد: دانش‌آموختگان دوره دکتری با کسب حداقل ۳۰۰ امتیاز و دانش آموختگان کارشناسی ارشد با کسب حداقل ۲۰۰ امتیاز مرکز تعاملات بین الملل می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

به گفته معاون روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، میزان وام و شرایط تخصیص این وام مطابق با ابلاغ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

  • منبع خبر : مهر