پرداخت ۱۵۴ میلیارد ریال زکات توسط مازندرانی‌ها
پرداخت ۱۵۴ میلیارد ریال زکات توسط مازندرانی‌ها

دبیر شورای زکات مازندران گفت: مازندرانی‌ها در هشت ماه اول امسال ۱۵۴ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند.

به گزارش گروه خبری ایونا، رضا نوروزی عصر دوشنبه در شورای زکات استان در گزارشی از روند فعالیت های این شورا گفت: هم اکنون در سطح ۴۰۰ روستای مازندران شورای زکات فعالیت دارد.

‏به گفته وی طی ۸ ماهه امسال ۱۵۴ میلیارد ریال زکات در سطح مازندران جمع آوری شد که بیانگر تحقق ۵۴ درصدی برنامه پیش بینی شده استفع فقر و محرومیت در جامعه در گرو گسترش فرهنگ زکات است.

نماینده ولی فقیه در مازندران بر تلاش بیشتر برای نهادینه شدن فرهنگ زکات در جامعه تاکید کرد و گفت: با احیای بهینه فرهنگ زکات فقر و محرومیت از جامعه رخت برخواهد بست.

حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی افزود: برای اینکه اقلیت غنی واغنیای بی درد در جامعه نداشته باشیم باید فرهنگ زکات در کشور گسترش یابد.

رئیس شورای زکات استان بر لزوم اصلاح مدل اقتصاد کشور برپایه فرهنگ اسلامی تاکید و خاطرنشان کرد : الگوی اقتصاد ما باید مبتنی بر عدالت و بر اساس فرهنگ بومی باشد و اقتصاددانان باید همواره اقشار محروم و نیازمند را در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام لایینی با اشاره به تلاش دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی جامعه بر یاری رسانی دستگاه‌های دیگر در این زمینه تاکید کرد و افزود: متاسفانه به خاطر بی‌توجهی به اقتصاد اسلامی و عدم ترویج فرهنگ زکات فاصله طبقاتی در جامعه رو به گسترش است.

  • منبع خبر : مهر