داوطلبان کنکور استرس نداشته باشید/ فقط درس بخوانید!
داوطلبان کنکور استرس نداشته باشید/ فقط درس بخوانید!

یک روانپزشک گفت: دانشجویان ارجمند و داوطلبان کنکور بایستی دروس خود را به طور مرتب مرور کنند و به این موضوع توجه داشته باشند که مساله مهم انجام دادن کوشش برای موفقیت است.

فربد فدایی، روانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا در خصوص برگزار شدن یا نشدن کنکور در روزهای کرونایی و استرس داوطلبان کنکور اظهار کرد: با یک تناقض بزرگ روبرو شده‌ایم. برگزاری کنکور آمار کرونا را بالاتر می‌برد و برگزار نشدن کنکور باعث می‌شود، زحمات میلیون‌ها نفر از داوطلبان و همین طور خانواده این افراد نادیده گرفته شده و بلاتکلیفی بسیاری به وجود آورد.

وی افزود: از سوی دیگر دانشگاه‌ها نیز برای سال اول، دانشجویی نخواهند داشت. این مساله‌ای است که در چند سال آینده مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد. در نتیجه باید کوشش بر این باشد که برگزاری کنکور با رعایت سخت‌ترین شرایط بهداشتی و ایمنی صورت گیرد.

فدایی یادآور شد: باتوجه به اینکه شرایط برگزاری کنکور در فضای آزاد وجود دارد با استفاده از ماسک و رعایت فاصله ایمن، امکان برگزاری کنکور به صورت کم خطر وجود دارد. در غیر این صورت باید منتظر عوارض روانی و اجتماعی عدم برگزاری کنکور نیز باشیم و همین طور خالی ماندن کلاس‌های سال اول دانشگاه‌ها به ویژه در رشته‌هایی مانند پزشکی که ممکن است مشکلات عدیده‌ای را در سال‌های بعد به وجود بیاورد؛ چراکه باید تعدادی دانشجو باشد تا بعدها تبدیل به انترن در بیمارستان‌ها و بعد از آن متخصصان مختلف و دستیاران تربیت شوند. در غیر این صورت این اتفاق نخواد افتاد.

وی در پایان در توصیه‌ای به داوطلبان کنکور جهت کاهش استرس گفت: دانشجویان ارجمند و داوطلبان کنکور بایستی دروس خود را به طور مرتب مرور کنند و به این موضوع توجه داشته باشند که مساله مهم انجام دادن کوشش برای موفقیت است. حتی خود موفقیت هم مهم نیست؛ مهم آن کوششی است که برای رسیدن به موفقیت انجام می‌شود که با توجه به ورزش و تغذیه سالم عملی خواهد شد.

خبرنگار: نسترن شاکر