۶ نفر که آن دنیا را دیده‌اند!
۶ نفر که آن دنیا را دیده‌اند!

بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟ دنیای پس از مرگ چگونه است؟ این سوالی است که ذهن‌ها را به خود مشغول کرده است.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، شش نفر از سراسر جهان که دنیای پس از مرگ را تجربه کردند خاطراتشان را با گفت و گو در یکی از رسانه‌های خارجی به اشتراک گذاشتند.

جواب‌های زیادی برای این که آیا دنیای پس از مرگ وجود دارد یا خیر، است اما برخی این اتفاق را باور ندارند و در این میان افرادی هستند که هم این اتفاق را تجربه کرده و هم اعتقاد دارند.

۱) مانند کتاب خواندن است. این صحبت فردی است که پس از تصادف و طی یک عمل جراحی برای چند دقیقه قلبش از کار افتاد و جانش را از دست داد.

“بیدار شدم نمی‌دانستم اینجا کجاست شبیه فضا بود هیچ ستاره و نوری وجود نداشت. نمی‌توانستم صحبت کنم حتی سرما و گرما را احساس نمی‌کردم فقط متوجه شدم که به شدت خسته و گرسنه و خنثی هستم. از این سو به آن سو می‌رفتم مثل ورق زدن کتاب همه چیز را نگاه می‌کردم و از سر می‌گذراندم و درست زمانی که باور کردم مردم دوباره به زندگی برگشتم.

۲) عزیزی را دیدم. “با موتورسیکلت تصادف کردم و پس از این که به بیمارستان رسیدم حین درمان روح از تنم خارج شد و به جایی رفت که برادرم آن جا بود. برادری که چند سال پیش به خاطر مصرف زیاد مواد از دست داده بودم آن جا کنارم بود و نگاهم می‌کرد اما موقعی که به سراغش رفتم تا با هم برویم به من نشان داد که باید از جایم بلند شوم و الان زمان رفتن نیست. چیز زیادی به خاطر ندارم و حافظه هم به خاطر تصادف اکنون دچار مشکل شده است”.

۳) یک باغ بود. “به مدت ۶ دقیقه قلبم از حرکت ایستاد و به دنیای دیگه‌ای رفتم. دنیایی که باغ بود و پر از گل و چمن و گرد و غبار. دو کودک هم حضور داشتند و در آن جا بازی می‌کردند.

بسیار زیبا بود اما ماندنی نبود چرا که تا قدم اول را برداشتم که به دل باغ بروم ناگهان به سمت عقب کشیده شدم و زمانی که چشمانم را باز کردم مادرم را کنارم دیدم.

۴) مثل یک هشدار بود. “به خاطر دوره‌های آخر شیمی درمانی برای چند دقیقه به دنیای دیگری رفتم دنیایی که پر از حس خوب و خلسه بود اما انگار باید برای کاری بازمی‌گشتم مثل مدرسه رفتن، سرکار رفتن و … حسی که انگار زمان برای خواب زیاد است اما وقت کافی برای ادامه زندگی و رسیدن به کارهایم ندارم. به سرعت برگشتم.

۵) مثل لالایی بود. “سال‌ها از ناراحتی قلبی رنج می‌بردم و آخرین بار سه بار در اورژانس بیمارستان سکته کردم و قلبم برای دقایقی از کار ایستاد. هر بار مثل لالایی و خواب بود. چشمانم بسته می‌شد و نوای لالایی را می‌شنیدم که بسیار آرامبخش بود و مرا به اعماق خواب می‌برد ولی پس از چند دقیقه با صدای پرستار که از من می‌خواست تا برگردم به دنیا بازگشتم.

۶ ) هیچ چیزی در آن دنیا در انتظارمان نیست. “با موتورسیکلت تصادف کردم و برای دقایقی روح از تنم جدا شد. هیچ چیزی نبود فقط تاریکی بود و تاریکی. سکوت مطلق و خلسه . هیچ چیزی برای دیدن وجود نداشت اما آرامش داشت. آرامشی که ماندگار نبود و با احیای دوستانم دوباره به زندگی بازگشتم.

این‌ها خاطرات افرادی است که مرگ و دنیای پس از مرگ را تجربه کردند.

  • منبع خبر : رکنا