آسیب های اجتماعی

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد؛

به گزارش پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، در چند روز اخیر بارش های شدیدی رخ داد. در پی این بارش ها امامزاده داوود به دلیل قرارگیری در مسیر سیل و رانش زمین طعمه این حادثه جوی شد. در پی این اتفاق در برخی مناطق ارتفاع گل و لای به 4 متر نیز رسیده است.

مقامات آلمان در گزارشی نسبت به افزایش موارد کودک آزاری در این کشور هشدار دادند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی در ساماندهی کودکان کار و خیابان بیان کرد: واقعیت این است که این موضوع نیازمند همگرایی و نگاه جامع بین دستگاهی است که هر کسی آن بخش از سهمی که در اختیار دارد را برعهده گیرد.

وضعیت نگهداری از معتادان متجاهر دارای شرایط خاص

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران درخصوص وضعیت نگهداری از معتادان دارای شرایط خاص در مراکز نگهداری ماده ۱۶ توضیح‌ داد.

وزارت کار علاوه بر ایجاد سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، پاسخگویی تلفنی در خصوص پرداخت یارانه‌ها را به مؤسسه خیریه حامی توانمندی معلولان سپرده است.

در حالی چندی پیش فرمانده انتظامی تهران بزرگ از رها شدگی حدود ۷ تا ۸ هزار معتاد متجاهر در شهر تهران خبر داد که طبق اظهارات دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران «بخش قابل توجهی از این جمعیت رها شده در تهران "شبه معتاد" بوده و معتاد نیستند.»

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به نتایج یک پژوهش گفت: از کسانی که سوال کردند «چرا معتاد شدید؟»، بیش از ۳۰ درصد گفتند ما نمی‌دانستیم با یکبار مصرف معتاد می‌شویم و بیش از ۳۰ درصد دیگر گفتند نتوانستیم در قبال همسالان که به ما پیشنهاد دادند، مقاومت کنیم و "نه" بگوییم.

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش گفت: بعد از بازگشایی مدارس، هیچ مدرسه و کلاس درسی به خاطر کرونا تعطیل نشد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی شرق تهران معتقد است: اگر شرایط برای اشتغال معتادان بهبود یافته فراهم شود قطعا تعداد آنها کم خواهد شد و جامعه احساس آرامش خواهد داشت.

یک پژوهشگر حوزه اعتیاد یکی از تاثیرات ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان را تقاضای بالا به داروهای تجویزی از قبیل اکسی‌کدون، کدئین ترامادول و... در داروخانه‌ها می‌داند و می‌گوید: سیستم ایران باید شبکه درمانی خود را گسترش و برنامه‌های کاهش آسیب را با سرعت زیاد توسعه دهد.

فرمانده انتظامی هرمزگان از دستگیری یک اوباش سابقه دار در میناب خبرداد.

انتقاد یک جامعه شناس از مهاجرت نخبگان؛

عباس عبدی نوشت: رویکرد افراطی و نادرست و غیرعلمی نواصولگرایان به مسائل جامعه، موجب می‌شود که اعتبار آن موضوع به عنوان یک مساله اجتماعی که باید مورد توجه قرار بگیرد از میان برود.

رئیس پلیس فتا خبر داد؛

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به سرقت کیف پول دیجیتالی مشتری خود کرده بود، خبر داد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح کرد؛

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص ممنوعیت کشت خشخاش در افغانستان، گفت: حتما از کاهش کشت استقبال می‌کنیم اما این ممنوعیت باید شامل همه انواع تولید مواد مخدر به‌ویژه مواد مخدر صنعتی در افغانستان شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان این که عوامل عملیاتی هلال احمر به ۲۲ هزار و ۳۷۳ نفر در طرح ملی امداد و نجات نوروزی امداد رسانی کردند گفت: استان خوزستان با ۲۲۸ حادثه، مازندران با ۲۰۵ حادثه و اصفهان با ۱۷۹ حادثه رتبه‌های اول تا سوم حوادث مختلف را دارند.

مؤمنی:

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در ۴۰ سال گذشته به اندازه کافی به موضوع پیشگیری از اعتیاد پرداخته نشده است، گفت: اعتیاد در بانوان کمی افزایش داشته است.

با حکم وزیر کشور؛

احمد وحیدی وزیر کشور طی حکمی، محمد عباسی را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور منصوب کرد.