17:0 , 1401/4/13
بازدید: 1113
آموزش کارجویان و شاغلین کشور از طریق ۶۴۶ مرکز آموزشی انجام می شود- ایونا نیوز

به گزارش خبرنگار ایونا، طاهری پور بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای مهارت استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: نیاز سنجی، آموزش، مهارت آفرینی و اعطای گواهینامه با کد بین المللی از روندهای آموزشی است....

به گزارش خبرنگار ایونا، طاهری پور بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای مهارت استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: نیاز سنجی، آموزش، مهارت آفرینی و اعطای گواهینامه با کد بین المللی از روندهای آموزشی است.

وی با بیان اینکه طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، همان فضای استاد شاگردی است، گفت: این امر دغدغه‌های کارفرما را برای جذب کارآموز رفع می‌کند.

طاهری پور اظهار داشت: در سال ۹۶، این طرح تصویب و ابلاغ شد و در سال ۹۸ بازنگری شد و در سال جاری بعد از گذشته سه سال مجدد بازنگری شد.

وی افزود: نسخه جدید طرح نیز ابلاغ شد و این طرح شرایط احراز شغل و دانش و مهارت آن را در یک بنگاه اقتصادی یا خدماتی دنبال می‌کند.

طاهری پور با بیان اینکه مهارت آموزی در محیط کار واقعی دارای ویژگی‌هایی همچون ارائه آموزش‌های یک ماهه تا ۱۸ ماهه، است، گفت: این امر شامل مستثنی شدن مهارت آموزان از شمول قانون کار، و قوانین تأمین اجتماعی، عدم پرداخت دستمزد به کارآموزان از سوی واحد پذیرنده و دیگر موضوعات است.

کد خبر 5530604

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید