ادبیات و کتاب

در مراسم رونمایی از اثر «قلبم مینویسد» عنوان شد؛

هوشنگ ابتهاج شاعر سرشناس ایرانی صبح امروز در گذشت اما روایت های متعددی درباره رابطه ابتهاج با رهبری وجود دارد.

هوشنگ ابتهاج(ه.الف. سایه) شاعر نامدار ایرانی صبح امروز(چهارشنبه، 19 مرداد) در سن 94 سالگی در شرایطی درگذشت که کمتر از شش ماه از فوت همسرش می گذرد.

تاریخ وفات هوشنگ ابتهاج امروز 19 مرداد 1401 است، ایشان در سن 94 سالگی درگذشتند.

احمد گلشیری مترجم ادبیات داستانی کشور و برادر هوشنگ گلشیری شب گذشته(دوشنبه، 10 مرداد) درگذشت.

ادبیات ایران را می توان سرشار از داستان ها و قصه های اساطیری و گاه تخیلی دانست که شخصیت های متعددی دارند. یکی از شخصیت های خیالی در داستان های ایرانی نیز موجودی به نام"دوال پا" است.

این کتاب از آن دسته کتاب هایی است که اگر چند صفحه اول آن را بخوانید تا به خودتان بجنبید غرق داستان شده و نمی توانید برای لحظه ای از آن دل بکنید. سالتو یک داستان و مبهم و راز آلود با چاشنی فضای ورزشی انتظار خوانندگان خود را می کشد.

کتاب «جنگ پرملات» نوشته فاطمه تقی‌زاده شامل خاطرات طنز حسین پاینده در دوران دفاع مقدس برای نوجوانان، توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

قائم مقام سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از پرداخت ۹۰ درصدی مطالبات ناشران شکل مجازی سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پس از گذشت ۱۰ روز کاری خبر داد.

فراخوان چهلمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران توسط دبیرخانه این‌ رویداد منتشر شد.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی در گذشت حجت الاسلام والمسلمین دعایی را با صدور پیامی تسلیت گفت.

معاون فنی سابق کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران در نوشتاری به ابعاد مختلف سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پرداخته و می‌گوید: کتاب و کتابخوانی به کمک دستگاه تنفس مصنوعی زنده است.

هوشنگ مرادی کرمانی با بیان این‌که سیدمحمود دعایی آدم متواضع و فروتنی بود می‌گوید: بارها به ایشان گفتم تواضع و فروتنی را کلی شرمنده کرده‌ای.

«ویولون‌زن روی پل» قصه واقعی اعتیاد نویسنده‌اش ـ خسرو باباخانی ـ پس از یک دوره چندماهه به چاپ پنجم رسید.

دومین دفتر کتاب «خطاب به عشق» شامل نامه‌های عاشقانه آلبر کامو و ماریا کاسارس با ترجمه زهرا خانلو توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.

سی‌امین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی فراخوان داد.

احمد اکبرپور با اشاره به استقبال بچه‌ها از ژانر ترسناک می‌گوید: نه صدا و سیما، نه خانواده و نه مدرسه از این ژانر حمایت نمی‌کنند اما نمی‌دانم چرا بچه‌ها آن را دوست دارند؟!

رئیس سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران:

رئیس سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان اینکه به نواقص کارشان در اجرای نمایشگاه آگاه هستند درباره مسائل اخلاقی، بودجه نمایشگاه و خرید کتاب از ناشران توضیحاتی ارائه کرد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به گله ناشران از عرضه کتاب‌های کپی در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌گوید: این کتاب‌ها شکل قانونی داشتند و با مجوز چاپ شده‌اند.

پیام تسلیت برای حادثه متروپل

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در پیامی درگذشت جمعی از هموطنان‌مان را در حادثه متروپل آبادان به مردم این شهر تسلیت گفت.

تداوم این ترسها و تعاریف از سمت منیژه موجب همراه شدن همسرش با داستان و مشاهده صحنه‌های غیر قابل پیش‌بینی و دلهره آور در ادامه می‌شود و یا در داستان احضار، فراخواندن ارواح باعث وحشت می‌شود.