حقوقی و قضایی

مدیرکل اداره رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی خبر داد:

ورود دادستان تهران به نحوه قیمت‌گذاری منازل در فضای مجازی؛

رئیس کل دادگستری خوزستان خبر داد؛

در این مطلب، ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری جهت افزایش دانش حقوقی کاربران بررسی شده است.

در این مطلب ماده 146 قانون اجرای احکام مدنی به طور کامل تفسیر شده است.

یکی از مسائلی که در چند سال اخیر حاشیه های بسیاری را به دنبال داشته مسئله حجاب است.

دادستان تهران:

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در جلسه کمیته ایمنی ساختمان‌های پرخطر، مصوب شد تا مالکان و هیئت مدیره ساختمان‌های بحرانی به دادستانی تهران فراخوانده شوند.

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد؛

سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری ۱۴ نفر در پرونده ریزش ساختمان متروپل خبر داد.

مدیرکل اداره رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی خبر داد:

مدیرکل اداره رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی گفت: قوه‌ قضائیه پرچمدار ثبت بیشترین آمار اعلام دارایی مسئولان قضایی و اداری نسبت به همه نهادها، سازمان‌ها و قوای دیگر است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد که پرونده‌ای برای ساخت و ساز غیرمجاز یک ویلا در حریم روستای سالدوزکلا شهرستان سیمرغ استان مازندران تشکیل شده است.

رئیس قوه قضاییه:

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اتفاقی که در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در روز چهاردهم خرداد (هنگام سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسن خمینی) رخ داد و با موضع‌گیری و نارضایتی رهبر انقلاب همراه بود، گفت: با توجه به اینکه اتفاق رخ داده در روز ۱۴ خرداد در حرم مطهر امام راحل، مسبوق به سابقه است، از دستگاه اطلاعاتی می‌خواهیم تا این موضوع را دنبال کنند.

دادستان تهران:

دادستان تهران گفت: مدیران آموزش و پرورش و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، مهمترین مشکل مربوط به نوسازی مدارس و بیمارستان های ناایمن را فقدان بودجه و اعتبار کافی جهت تملک یا تخریب و نوسازی ساختمان ها عنوان می کنند.

دادستان تهران اقدامات مهم قضایی در راستای مقابله با سرقت و پیشگیری از آن و همچنین برخورد با سارقان توسط دادستانی را تشریح کرد.

وکیل مدافع نجفی:

وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران گفت: با درخواست آزادی مشروط موکلم از سوی دادستانی موافقت نشد.

رییس قوه قضاییه مطرح کرد؛

رییس قوه قضاییه گفت: از اول انقلاب در قانون مطبوعات اصلاحات و تغییراتی لحاظ شده است و انجام این اصلاحات در زمان حاضر نیز مبتنی بر شرایط و مقتضیات زمان، ضروری به نظر می‌رسد.

دادستان تهران از برگزاری نشست مشترک با دادسرای ناحیه ۳۰، مدیران فرودگاه مهرآباد و سازمان هواپیمایی کشوری در محل دادسرای مهرآباد خبر داد و افزود: در این نشست علت تاخیر پروازهای دو شرکت ایران‌ایر و تابان بررسی شد.

رییس کل دادگستری استان تهران خبر داد؛

رییس کل دادگستری استان تهران از در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی ۷۰۱ شرکت‌ دانش‌بنیانِ استان خبر داد.

در دادگاه مطبوعات؛

سخنگوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت: بعد از رسیدگی به پرونده اتهامی، مدیر مسئول پایگاه مشرق نیوز مجرم شناخته نشد.

ورود دادستان تهران به نحوه قیمت‌گذاری منازل در فضای مجازی؛

دادستان تهران گفت: از باب حفظ حقوق عامه و بر اساس وظیفه قانونی کلیه اقدامات لازم در راستای نظارت و ساماندهی سایت‌های قیمت‌گذار منازل را اجرایی خواهیم کرد.

معاون دادگستری اردبیل خبر داد ؛

معاون اجتماعی و پیشگیری رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: به دنبال انتشار تصاویری از منهدم کردن چندین هزار جوجه در اردبیل عاملان این اقدام در استان تحت تعقیب کیفری هستند.

رئیس کل دادگستری خوزستان خبر داد؛

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: تاکنون ۱۳ نفر که در حادثه ریزش برج متروپل آبادان تخلف داشتند بازداشت شده اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین از کشف روغن خوراکی احتکار شده در انبار یک فروشگاه در حومه قزوین و محکومیت میلیاردی محتکر خبر داد.

قوه قضاییه:

با دستور دادستان دماوند عامل کلاهبرداری گسترده که تحت عناوین نظامی و امنیتی فعالیت می‌کرد دستگیر شد.